Promocje
Wodery STANDARD wodoochronne PROS PCV
Wodery STANDARD wodoochronne PROS PCV

159,00 zł

Cena regularna: 209,50 zł

Najniższa cena: 209,50 zł

129,27 zł

Cena regularna: 170,33 zł

Najniższa cena: 170,33 zł
szt.
PÓŁBUT ROBOCZY TOMAS STALCO
PÓŁBUT ROBOCZY TOMAS STALCO

119,00 zł

Cena regularna: 140,00 zł

Najniższa cena: 119,00 zł

96,75 zł

Cena regularna: 113,82 zł

Najniższa cena: 96,75 zł
szt.

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Rąk

CHUSTECZKI do dezynfekcji rąk i powierzchni CASHMIR alkoholowe CHUSTECZKI do dezynfekcji rąk i powierzchni CASHMIR alkoholowe
Producent: Medisept
Cena:

19,55 zł

Cena netto: 18,10 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Dozownik łokciowy z tworzywa ABS do dezynfekcji 500ml Dozownik łokciowy z tworzywa ABS do dezynfekcji 500ml
Producent: Medisept
Cena:

215,00 zł

Cena netto: 174,80 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Velodes SILK 500 ml - BEZ POMPKI Velodes SILK 500 ml - BEZ POMPKI
Producent: Medisept
Cena:

22,70 zł

Cena netto: 18,46 zł

szt.
zobacz więcej

Dezynfekcja rąk – środki czystości do podstawowej higieny

Od dawna wiemy, że choroby rozprzestrzeniają się wszędzie tam, gdzie nie przestrzega się podstawowych zasad higieny. Dlatego nie bez powodu prawidłowe mycie dłoni stało się dla nas nawykiem, bez którego trudno sobie wyobrazić nasze codzienne funkcjonowanie. Wiemy, że na rękach przenoszą się groźne dla naszego życia drobnoustroje, dlatego po powrocie do domu czy skorzystaniu z toalety pierwszą rzeczą, jaką robimy, jest umycie rąk. W dobie pandemii koronawirusa pojawiła się jeszcze jedna czynność, bez której trudno sobie wyobrazić skuteczną walkę z zagrożeniem. Nadal myjemy ręce mydłem albo żelem, jednak kolejny krok to od 2020 r. dezynfekcja rąk.

Dezynfekcja rąk – co to jest?

Dezynfekcja rąk to odkażanie, czyli pozbywanie się (wręcz likwidowanie) mikroorganizmów umiejscowionych na skórze dłoni, które są szkodliwe dla zdrowia i mogą doprowadzić do zakażenia. Żeby osiągnąć efekt, trzeba użyć środków dezynfekujących powstałych na bazie alkoholu. Najczęściej preparaty do dezynfekcji spotykamy w formie płynów, żeli lub pianek. Są praktyczne, bo nie wymagają od nas kolejnych czynności i dodatkowego użycia wody czy ręcznika. Mają się wchłonąć.

Dezynfekcja rąk – kto powinien to robić?

Odpowiedź jest dość oczywista – wszyscy. Jednak to prawdą, że w niektórych miejscach regularna dezynfekcja rąk jest wręcz obowiązkiem. Mowa tu o szpitalach, gabinetach stomatologicznych, salonach tatuażu, gabinetach kosmetologicznych czy fryzjerskich, gdzie dłonie dezynfekuje się często, zazwyczaj przed i po każdym zabiegu/usłudze. Jest to konieczne zawsze, kiedy dochodzi do ingerencji na skórze lub ręce pacjenta/klienta, kiedy pojawia się krew i może dojść do kontaktu z surowym mięsem (np. w restauracyjnych kuchniach przy zacięciu nożem), innymi wydzielinami lub po prostu zabrudzonymi sprzętem narzędziami.

Kiedy zdezynfekować dłonie? Jest kilka sytuacji, kiedy zaleca się odkażenie, np. po wizycie w szpitalu i kontakcie z chorym; przed i po posiłku; po wizycie w toalecie; powrocie do domu ze szkoły, pracy; po jeździe samochodem lub komunikacją miejską; po wyniesieniu śmieci i sprzątaniu; kontakcie ze zwierzęciem lub po kontakcie z pieniędzmi.

Dezynfekcja rąk – jak powinna wyglądać?

Mamy kilka wskazówek na skuteczną dezynfekcję rąk.

• Nabierz na dłoń tyle preparatu do dezynfekcji (żel do rąk), żeby starczyło na umycie obu dłoni.
• Rozprowadź środek na całej powierzchni dłoni, a następnie pocieraj wewnętrzną stroną lewej ręki o wewnętrzną stronę prawej dłoni (i na odwrót).
• Pocieraj dalej: wewnętrzne części dłoni z przeplecionymi palcami.
• Górne części palców a kciuki ruchem obrotowym.
• Na koniec ruchem okrężnym opuszkami palców wycieraj wewnętrzne zagłębienia dłoni do momentu, aż preparat wyschnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium