Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Ścierki, czyściwa

ŚCIERKA Z MIKROFIBRY 30X30 ŚCIERKA Z MIKROFIBRY 30X30
Cena:

2,00 zł

Cena netto: 1,63 zł

szt.
zobacz więcej
Zmywak kuchenny komplet - JACEK Zmywak kuchenny komplet - JACEK
Producent: SEMKO
Cena:

3,10 zł

Cena netto: 2,52 zł

szt.
zobacz więcej
Zmywak kuchenny komplet - TOMEK Zmywak kuchenny komplet - TOMEK
Producent: SEMKO
Cena:

2,15 zł

Cena netto: 1,75 zł

szt.
zobacz więcej
Czyściwo białe 10 kg Czyściwo białe 10 kg
Cena:

73,00 zł

Cena netto: 59,35 zł

szt.
zobacz więcej

Ścierki, czyściwa, czyli przemysłowe ręczniki papierowe

Czyściwa przemysłowe to szczególny rodzaj ręczników papierowych. Stosuje się je w takich miejscach, jak: hotele, warsztaty, bary, restauracje czy zakłady przemysłowe. Wszędzie tam, gdzie potrzeba zachowania higieny jest szczególnie ważna, gdyż korzysta z nich dziennie nawet kilkaset osób. Chodzi więc o duże obiekty, w których zasady BHP wręcz wymagają od zarządcy budynku (czy kierowników, managerów) bieżącego dbania o czystość. Czyściwa i ścierki doskonale sprawdzą się więc w kuchni, kiedy trzeba będzie wytrzeć zachlapany stół, w restauracji, kiedy ktoś przewróci szklankę z wodą, łazience do wytarcia rąk, ale też warsztacie, kiedy na podłodze rozleje się olej. Najlepiej wtedy sięgnąć po czyściwa przemysłowe, które lepiej niż zwykły ręcznik papierowy, poradzą sobie z zabrudzeniem.

Czyściwa – jakie mamy rodzaje?

Na rynku powszechnie dostępne są czyściwa papierowe. Ich popularność wynika z tego, że ze względu na chłonny materiał bardzo dobrze radzą sobie z różnego typu zabrudzeniem (zwłaszcza płynnym). Ich zakup jest praktyczny, ale i ekonomiczny. Wystarczy niewiele czyściwa z papieru, żeby wytrzeć smar czy plamę tłuszczu. To dobra inwestycja również dlatego, że papierowe czyściwa są wykonane solidnie, z kilku warstw materiału, dlatego nie ma ryzyka pobrudzenia rąk.

W fabrykach, warsztatach czy zakładach przemysłowych często wykorzystuje się też czyściwo włókninowe, którym łatwiej pozbyć się brudu z maszyn, narzędzi czy pojazdów. Czyściwem można sprzątać skutecznie „na sucho”, ale też nie zaszkodzi mu zamoczenie. Wtedy nawet łatwiej pozbędziesz się trudnego w usunięciu smaru lub oleju. Poza tym czyściwo z włókna chroni ręce przed wysokimi temperaturami (ma dobrą izolację) oraz opiłkami metalowymi. Czyściwa bardzo dobrze sprawdzają się też przy czyszczeniu powierzchni z wysokim połyskiem, szklanych lub szkliwionych.

Wysoka skuteczność przemysłowych ręczników papierowych wynika z tego, że produkuje się je zwykle z dwóch albo trzech (rzadziej jednej) warstw miękkiego, ale solidnego papieru bezpyłowego. Dlatego tego typu środki czyszczące przydają się, kiedy używamy detergentów, rozpuszczalników czy innych chemicznych preparatów. Czyściwo w trakcie sprzątania nie rozwarstwi się, jest wytrzymałe, dlatego też nie powinno ulec przerwaniu czy niepożądanemu przemakaniu.

Czyściwa przemysłowe zwykle mają kolor biały.

Polecamy produkty
Zmywak kuchenny komplet - TOMEK
Zmywak kuchenny komplet - TOMEK

2,15 zł

1,75 zł

szt.
ŚCIERKA Z MIKROFIBRY 30X30
ŚCIERKA Z MIKROFIBRY 30X30

2,00 zł

1,63 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium