Przeglądy hydrantów przeciwpożarowych – sprawdź nasze usługi ppoż.!

Przeglądy hydrantów przeciwpożarowych (tak samo jak w przypadku przeglądów gaśnic) przeprowadza się nie rzadziej niż raz w roku. Hydranty wewnętrzne traktowane są jak urządzenia gaśnicze, a to oznacza, że muszą być konserwowane zgodnie z zaleceniami producenta, ale też rozporządzeniem MSWiA. Hydranty wewnętrzne odgrywają bardzo dużą rolę w walce z pożarem, dlatego podobnie jak gaśnice, muszą być zawsze do dyspozycji strażaków. Często to właśnie woda szybko doprowadzona z hydrantów pozwala zdusić pożar w zalążku i zminimalizować szkody. To ważne, żeby hydranty wewnętrzne (HW-25, HW-33 lub HW-52) były sprawne, ponieważ znajdują się na wyposażeniu nie tylko budynków biurowych czy produkcyjnych, ale też mieszkalnych czy użytku publicznego (szkół). Tylko błyskawiczna akcja może natychmiast ochronić nie tylko nasze dobra materialne, ale i ludzkie życie.

Przeglądy hydrantów – co jest sprawdzane?

Kiedy dokonuje się przeglądu hydrantów, często wiąże się z tym również ich naprawa oraz konserwacja. Pierwsze czynności sprawdzające dotyczą wydajności sprzętu. Mamy różne rodzaje hydrantów wchodzących w skład całej sieci wodociągowej, dlatego przeglądy hydrantów różnią się wynikami. Rezultat pozytywny uzyskuje się wtedy, kiedy próba wydajności hydrantu (przy dynamicznym przepływie wody) uzyska ciśnienie minimalne wynoszące 0,2 MPa (2 bary).

Celem przeglądu hydrantów jest sprawdzenie, czy został prawidłowo oznakowany, jak wygląda dostęp do niego i czy da się go sprawnie otworzyć. Weryfikuje się stan techniczny i działanie wszystkich jego elementów, bada ciśnienie statyczne, dynamiczne oraz, jak już wspomnieliśmy, obliczana wydajność. Serwisant bada więc:

• czy instrukcja obsługi jest czysta i czytelna;
• jest oznakowanie pozwalające na szybką lokalizację urządzenia;
• czy mocowania do ścian dobrze się trzymają (nie chwieją się);
• czy woda z hydrantu wypływa równomiernie i wystarczająco;
• czy miernik ciśnienia (jeśli jest) pracuje prawidłowo i w swoim zakresie pomiarowym;
• wąż rozłożony na całej długości nie ma uszkodzeń, zniekształceń, oznak zużycia i pęknięć;
• czy zaciski na wężu są prawidłowe i właściwie zaciśnięte;
• czy obudowa skrzynki hydrantowej nie jest uszkodzona i czy drzwiczki bez problemu się zamykają.

Efektem przeglądu hydrantów jest protokół, w którym opisane są wszystkie czynności (i wyniki) oraz zalecenia związane z przeglądem. Taki dokument zawiera informację o tym, kto dokonał sprawdzenia (o podmiocie + dane serwisanta) oraz datę kolejnego przeglądu.

Przeglądy hydrantów

Przeglądy, konserwacje hydrantów i węży hydrantowych Przeglądy, konserwacje hydrantów i węży hydrantowych
Cena: 43,00 zł (netto: 34,96 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium