Detektor gazu - mały przedmiot, który może uratować życie

Nie bez powodu detektory znajdują się w ofercie sklepu, którego podstawowym zadaniem jest sprzedaż sprzętu przeciwpożarowego oraz akcesoriów pomocnych w czasie gaszenia pożarów. To prawda, zajmujemy się przede wszystkim sprzedażą urządzeń pomagających walczyć z pożarem. Mamy jednak w ofercie również detektory i czujniki, które mogą zadziałać profilaktycznie: albo ostrzegą we wczesnej fazie rozprzestrzeniania się ognia, albo włączą alarm, gdy w mieszkaniu zacznie ulatniać się gaz.

Supon Wrocław: czujnik lub detektor tlenku węgla (czadu)

Detektory wchodzą do akcji wtedy, kiedy zmysły człowieka zaczynają zawodzić. Ostrzegają, kiedy sygnał, np. ulatniającego się w pomieszczeniu gazu nie może już zostać wyłapany przez człowieka. Oczywiście detektory mogą też działać jako elementy urządzenia, które automatycznie reaguje, kiedy pojawia się niepokojący sygnał lub wtedy, gdy wymagana jest bezobsługowa rejestracja sygnałów. Detektor zamienia wykrywany sygnał na formę możliwą do obserwacji lub rejestracji - najczęściej sygnał dźwiękowy lub/i świetlny.

Tlenek węgla to śmiertelne zagrożenie. Dlaczego? Ponieważ potrafi zabijać po cichu. Czym jest? To efekt spalania gazu ziemnego: nie ma zapachu i bardzo szybko przenika do naszej krwi. Organizm traktuje go jak tlen i w błyskawicznym tempie transportuje do wszystkich komórek, co stanowi ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Ponadto wadliwa instalacja gazowa, a dokładnie sam gaz ziemny, może doprowadzić do wybuchu. Wystarczy niewielkie stężenie gazu w powietrzu (3%), by jedna iskra doprowadziła do tragedii.

Jak działają detektory i czujniki?

Układ kontroli sprawności monitoruje na bieżąco sensor, wewnętrzne obwody oraz stan baterii. Jeśli dojdzie do usterki, włącza się informacja odpowiednia do wykrytego uszkodzenia. Czujniki i detektory dostępne w naszej ofercie można zamontować w dowolnym miejscu w domu lub mieszkaniu (umożliwia to zintegrowane zasilanie bateryjne). Co ważne, zadziałają nawet wtedy, kiedy zniknie napięcie zasilania w sieci.

Bez problemu czujnik lub detektor postawisz też na szafce nocnej lub na półce w kuchni - gwarantuje to specjalnie zaprojektowana obudowa.

Ważne: po 7 latach od aktywacji zasilania czujnik przypomni o konieczności wymiany urządzenia. Czujnik posiada certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań polskiej normy PN EN 50291-1: 2010 dla domowych detektorów tlenku węgla. Zgodność z ww. normą została potwierdzona przez niezależną jednostkę badawczą British Standard Institute (BSI).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl