Producent
RODZAJ
Cena
-
od
do
3,40 zł
Cena netto: 2,76 zł
3,40 zł
Cena netto: 2,76 zł
3,40 zł
Cena netto: 2,76 zł
3,40 zł
Cena netto: 2,76 zł
3,40 zł
Cena netto: 2,76 zł
Segregacja śmieci: w ofercie kosz do segregacji śmieci oraz worki na śmieci
Postęp cywilizacyjny coraz bardziej wpływa na środowisko naturalne, powodując jego stopniową degradację. Dlatego tak wiele w ostatnich latach mówi się o ochronie naszej planety, a tematy związane z ekologią coraz częściej trafiają do programów wyborczych partii politycznych na całym świecie. Ekolodzy protestują coraz głośniej i w wielu przypadkach apele bywają skuteczne. Zrozumieliśmy np., że segregacja śmieci jest ważna. Dziś mamy świadomość (a przynajmniej jest ona większa niż dekadę temu), dlaczego kosze na śmieci różnią się kolorem i dlaczego plastikowych odpadów nie należy mieszać z biodegradowalnymi.
Jak segregować śmieci?
Wyrzucać śmieci do właściwych pojemników. Kolor koszy na śmieci oznacza rodzaj surowca, jaki powinien się w nim znaleźć. I tak kosz na śmieci w kolorze niebieskim jest na papier; zielony na szkło; żółty na metale i tworzywa sztuczne; brązowy na bioodpady, a czarny na odpady zmieszane.
Co daje segregacja śmieci?
Jako cywilizacja wytwarzamy miliony ton odpadów rocznie. Dla środowiska naturalnego to ogromny problem. Co robić z tak ogromną ilością niebezpiecznych odpadów przemysłowych czy komunalnych? Pierwszym krokiem do rozwiązania tej kwestii jest segregacja śmieci. Wyrzucajmy odpady do specjalnie oznakowanych pojemników. Nauczymy się, że dany kolor mówi nam, jaki surowiec należy do niego wrzucić. Kosze na śmieci mają też etykiety z wyjaśnieniem – czytajmy je. Dlaczego powinniśmy segregować śmieci? Odpowiedź wydaje się prosta. W ten sposób możemy ograniczyć ilość śmieci oraz sprawić, że część z nich zostanie zutylizowana. Odpady będzie można przetworzyć i ponownie wykorzystać przy produkcji nowych materiałów (czyli do recykling).
Argumentów za jest dużo więcej. W dużym uproszczeniu, jeśli np. wrzucasz papier do niebieskiego pojemnika, ratujesz lasy przed wycinką. Dlaczego? Z surowca, który powstaje w wyniku recyklingu makulatury, wytwarza się bloki do rysowania, kartony, pudełka.
Dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna?
Wydaje się, że tak prosta czynność, jak wyrzucanie śmieci, ma mały wpływ na losy planety. Przekonanie to jest jednak mylne. Pamiętajmy, że segregacja śmieci to:
• ograniczenie zanieczyszczenia;
• oszczędzanie miejsca na składowanie;
• oszczędzanie zużycia energii;
• mniej szkodliwych, toksycznych odpadów, które trudno ulegają rozkładowi;
• po prostu: mniej śmieci i ścieków.
Nie zastanawiajmy się więc, kto musi segregować śmieci, róbmy to wszyscy dla wspólnego dobra.