Usługi ppoż. – systemy sygnalizacji włamania i napadu

Żyjemy w niebezpiecznych czasach. Trudno więc się dziwić, że wielu z nas decyduje się na instalację w swoich domach elektronicznego systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN). Chronimy nasze domy i naszą prywatność. W ten sam sposób zarządcy budynków, właściciele korporacji, galerii handlowych, muzeów czy dużych banków zabezpieczają mienie i dobra materialne zgromadzone w ich lokalach.

Podsumowując, systemy sygnalizacji włamania i napadu cieszą się dużą popularnością, ponieważ poprawiają nasze poczucie bezpieczeństwa, gwarantują spokój i komfort, skutecznie zapobiegają kradzieżom i aktom wandalizmu, ostrzegają przed zagrożeniem.

Jak działają systemy sygnalizacji włamania?

Ich działanie opiera się na umiejętności wykrywania przez specjalne czujniki zmiany napięcia elektrycznego i natężenia promieniowania podczerwonego oraz fal sejsmicznych i fal akustycznych. Wspomniane czujniki przekształcają zmiany wielkości fizycznych na sygnały elektryczne, które są następnie przetwarzane i transmitowane.

Z czego składa się system sygnalizacji włamania i napadu?

• Centrali alarmowej, która ma nadzorować działanie całego systemu, odpowiada za wysłanie wyjściowego sygnału alarmowego oraz zasilanie wszystkich elementów systemu.
• Modułów dodatkowych, które umożliwiają rozbudowę płyty głównej centrali o dodatkowe wejścia, wyjścia, elementy kontroli dostępu, wykorzystanie połączenia TCP/IP, integrację z automatyką budynku itd.
• Manipulatorów (klawiatury dotykowe, klasyczne przyciskowe, przewodowe, bezprzewodowe), które służą do konfiguracji i obsługi systemu sygnalizacji włamania i napadu.
• Czujek alarmowych – detektorów ruchu, dymu, ciepła, gazu, zalania, zbicia szkła, bariery podczerwieni i innych.
• Sygnalizatorów alarmowych.

Elementy wchodzące w skład SSWiN zazwyczaj łączą się za pomocą przewodów, które dobrze jest umieścić pod tynkiem tak, żeby pomieszczenie nadal wyglądało estetycznie. Żeby system sygnalizacji włamania i napadu mogły działać, potrzebne jest stałe zasilanie 230 V, doprowadzone do zasilaczy systemu oraz zasilanie awaryjne.

Niezależnie od tego, jak zaawansowany system sygnalizacji włamania i napadu będzie się znajdował w obiekcie, jego podstawowe zadanie sprowadza się do jednego: wykryć intruza, włamywacza, bandytę jak najszybciej, a następnie powiadomić odpowiednie służby.

Jeśli chcesz otrzymać pełną wycenę systemu sygnalizacji włamania i napadu, skontaktuj się z nami (nr tel. 607 164 564) albo napisz na adres uslugi@supon.wroc.pl).

Systemy sygnalizacji włamania

System Sygnalizacji Włamania i Napadu System Sygnalizacji Włamania i Napadu
Cena: 1 134,00 zł (netto: 921,95 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium