Kamizelki robocze - odzież ochronna na chłodniejsze dni

Kamizelki robocze spełniają dwie funkcje: mają zapewnić komfort w chłodniejsze dni albo zagwarantować bezpieczeństwo (mowa tu o odblaskowych, kolorowych kamizelkach ostrzegawczych). To część ubrania wierzchniego, którą warto założyć np. jesienią, kiedy podczas grabienia liści temperatura na dworze spada poniżej 20⁰C. Z kolei kamizelka robocza ostrzegawcza jest niezbędna zawsze wtedy, kiedy robotnicy wykonują swoje obowiązki w trudnych, wręcz niebezpiecznych warunkach. Kamizelki odblaskowe szyje się zwykle w kolorze żółtym lub pomarańczowym – dzięki niej pracownik zawsze się wyróżnia i widać go nawet z dużej odległości. Można powiedzieć, że noszenie jej (zwłaszcza po zmroku) to najłatwiejszy sposób chronienia swojego życia. Kamizelki ostrzegawcze z elementami odblaskowymi profilaktycznie powinni zakładać wszyscy ci, którzy pracują na budowie albo odpowiadają za budowę dróg.

Gdzie oprócz branży budowniczej można je stosować? Na pewno w rolnictwie, ogrodnictwie czy podczas wykonywania prac instalacyjnych.

Kamizelki robocze – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Na pewno jeśli decydujesz się na zakup kamizelki ochronnej, musisz zwrócić uwagę na to, żeby zapewniała Ci swobodę ruchów. Jeśli założysz ją na ubranie wierzchnie, masz odczuwać komfort i wygodę – właściwie nie powinieneś nawet czuć, że masz ją na sobie. Co istotne, taki rodzaj kamizelki jest lekki i przewiewny. Odpowiada za to specjalna siateczka o bardzo małych oczkach. Dodatkowo odblaskowe kamizelki mają zwykle łatwe zapięcie na rzep. W ten sposób można ją bardzo szybko założyć lub zdjąć. Kamizelki robocze, podobnie jak każda odzież robocza, muszą spełniać wymagania obowiązujących w Polsce i na terenie Unii Europejskiej norm.

Oczywiście w naszym asortymencie mamy nie tylko kamizelki ostrzegawcze. Znajdziesz u nas również kamizelki robocze na tzw. okres przejściowy (wiosnę, jesień). W związku z tym, że używa się ich podczas różnego typu prac, charakteryzują się dużą liczbą zewnętrznych, funkcjonalnych kieszeni. Ten element garderoby na pewno doceni każdy montażysta, serwisant czy domowy majsterkowicz.

W Supon mamy też dla Ciebie lekkie kamizelki robocze ocieplane. Jeśli dużo czasu spędzasz w ogrodzie, masz dużo pracy w warsztacie, a może jesteś pracownikiem magazynu czy dużej hali, na pewno docenisz ten rodzaj odzieży, kiedy zrobi się zimno.

Zachęcamy do zakupu naszych produktów. Postaw na lekką kamizelkę Ocean Issa w kolorze granatowym lub szarym. Ta kamizelka robocza jest wytrzymała na otarcia i nieprzemakalna, jednocześnie odznacza się sportowym stylem – mając ją na sobie będziesz wyglądać modnie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl