Rękawiczki foliowe Rękawiczki foliowe
Producent: RAW-POL
Cena: 10,00 zł (netto: 8,13 zł )
szt.
zobacz więcej
RĘKAWICE JEDNORAZOWE LATEKSOWE BEZPUDROWE rozm. XL RĘKAWICE JEDNORAZOWE LATEKSOWE BEZPUDROWE rozm. XL
Producent: PORTWEST
Cena: 73,00 zł (netto: 59,35 zł )
szt.
zobacz więcej
Rękawice ochronne RBI-VEX latex kauczuk Rękawice ochronne RBI-VEX latex kauczuk
Cena: 5,66 zł (netto: 4,60 zł )
szt.
zobacz więcej

Rękawice gospodarcze – do prac domowych, sanitarnych i ogrodniczych

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby Twoje dłonie wyglądały młodo i zachowały zdrowy wygląd na długo, zadbaj o właściwą ochronę dłoni podczas sprzątania czy zmywania naczyń. Rękawice ochronne to pierwsza bariera, która zabezpiecza ręce przed szkodliwym działaniem środków czystości: płynów, żelów czy innych chemicznych preparatów do czyszczenia lub dezynfekcji powierzchni. Załóż rękawice ochronne nawet wtedy, kiedy na opakowaniu znajdziesz informację, że dany środek jest „delikatny” w działaniu. Pamiętaj, że nawet krótkotrwałe działanie danego detergentu może negatywnie odbić się na skórze.

Rękawice gospodarcze, rękawice specjalistyczne – kiedy zakładać?
• do prac domowych;
• do utrzymania czystości w pomieszczeniach gospodarczych;
• przy usługach porządkowych;
• w ogrodnictwie;
• do pracach remontowych;
• w przetwórstwie spożywczym;
• przy kontakcie z żywnością;
• w zakładach mechanicznych;
• rolnictwie.

Rękawice gumowe czy rękawice lateksowe – co wybrać?

W ofercie sklepu Supon mamy rękawice gospodarcze gumowe i rękawice gospodarcze lateksowe: w kilku rozmiarach i różnych kolorach. Warto wybrać rękawice gumowe, ponieważ po pierwsze: zabezpieczają skórę przed wysuszeniem, po drugie są świetną zaporą przed środkiem chemicznym, którego używasz do czyszczenia. Pomimo tego, że ściśle przylegają do skóry, nie przeszkadzają w wykonywaniu zaplanowanej pracy. Wręcz przeciwnie, są dość grube, wytrzymałe i nieco dłuższe, dzięki czemu woda nie przedostanie się do wewnątrz.

Rękawice lateksowe przydadzą Ci się zwłaszcza do pracy w takich miejscach, jak: laboratoria albo szpitale, gdzie potrzebujesz naprawdę solidnej bariery, która odseparuje Cię od czynników zewnętrznych. Rękawiczki muszą być bardzo wytrzymałe, ponieważ mają ochronić dłonie przed bakteriami i szkodliwymi mikroorganizmami.

Żeby łatwiej je założyć (lub zdjąć), wyściełane są talkiem, który dodatkowo dobrze wchłania wilgoć. Ważne – jeśli jesteś alergikiem, mamy specjalnie dla Ciebie rękawice lateksowe bezpudrowe w kolorze białym. Pamiętaj jednak, że sam lateks to materiał alergenny, więc zanim zdecydujesz się na zakup, zastanów się czy lateks Ci nie szkodzi.

Do ochrony dłoni przeznaczone są również rękawice nitrylowe, czyli rękawice zrobione z kauczuk nitrylowego. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i są bardziej wytrzymałe od rękawic z PVC, lateksu czy winylu. To dobry wybór, jeśli wiesz, że podczas pracy będziesz mieć styczność ze smarem, olejami, rozpuszczalnikami czy substancjami chemicznymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium