Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Znaki drogowe

Tarcza dla przeprowadzających dzieci -  CERTYFIKOWANY ZNAK STOP Tarcza dla przeprowadzających dzieci - CERTYFIKOWANY ZNAK STOP
Producent: EFEKTAR
Cena:

249,90 zł

Cena netto: 203,17 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Tablica kierująca U-21 lewoskrętna Folia typ 1 Tablica kierująca U-21 lewoskrętna Folia typ 1
Cena:

78,41 zł

Cena netto: 63,75 zł

szt.
zobacz więcej
Tablica kierująca U-21 prawo / lewoskrętna Folia typ 1 Tablica kierująca U-21 prawo / lewoskrętna Folia typ 1
Cena:

78,41 zł

Cena netto: 63,75 zł

szt.
zobacz więcej
Tablica kierująca U-21 prawo / prawoskrętna Folia typ 1 Tablica kierująca U-21 prawo / prawoskrętna Folia typ 1
Cena:

78,41 zł

Cena netto: 63,75 zł

szt.
zobacz więcej
Tablica kierująca U-21 prawoskrętna Folia typ 1 Tablica kierująca U-21 prawoskrętna Folia typ 1
Cena:

78,41 zł

Cena netto: 63,75 zł

szt.
zobacz więcej

Znaki drogowe

Do znaków drogowych zaliczamy takie znaki bezpieczeństwa, jak: parkingi i zakazy parkowania, drogi wewnętrzne i drogi publiczne. Każdy z wymienionych znaków drogowych pełni kluczową rolę we właściwym (czyli przepisowym) sposobie poruszania się aut w ruchu ulicznym. Bez znaków drogowych trudno sobie wyobrazić kierowców, którzy bezkolizyjnie poruszają się po drodze. Znaki drogowe, jak sama nazwa wskazuje, są niezbędne na ulicach, ale też w przestrzeni publicznej – zwłaszcza, kiedy mówimy o prawidłowym funkcjonowaniu ruchu samochodowego w dużych miastach. Tutaj bardzo ważną rolę odgrywają znaki drogowe informujące np. o miejscach parkingowych lub odwrotnie – przestrzeni, która powinna być wolna od aut.

W ofercie sklepu internetowego Supon znajdziesz znaki drogowe pionowe, które oczywiście zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi i dyrektywą CE 92/58 dotyczącą zaleceń z zakresu BHP.

Znaki drogowe – materiały

Znaki drogowe stworzono po to, aby z jednej strony ułatwiać poruszanie się aut na drogach, z drugiej z myślą o poprawie bezpieczeństwa. Dlatego mamy kilkadziesiąt (jak nie więcej) typów znaków ostrzegawczych, jakie możemy spotkać w czasie podróży. Co mówią nam znaki? Np. informują o niebezpieczeństwie, jakie może nas spotkać za ostrym zakrętem, zakazują wykonywania pewnych manewrów na danym odcinku drogi albo ułatwiają dojazd do różnych obiektów i informują o przebiegu dróg i ich numerach. Znaki dostępne w naszej ofercie zostały wyprodukowane na folii odblaskowej 1. i 2. generacji odpornej na zniszczenia.

Znaki drogowe pionowe – rodzaje

Warto wiedzieć, że znaki drogowe pionowe zostały podzielone ze względu na informacje, jakie przekazują. I tak mamy:

Znaki drogowe ostrzegawcze – znaki w kształcie trójkąta o charakterystycznym czerwonym obramowaniu, w których symbol znajduje się na żółtym tle. Ich celem jest wskazanie miejsc, w których istnieje ryzyko wystąpienia niebezpieczeństwa.
Znaki drogowe zakazu – okrągłe znaki z wyraźnym (grubszym), czerwonym obramowaniem. Symbole na nich występujące czarne. Informują o istniejących zakazach lub ograniczeniach w wykonywaniu określonych manewrów.
Znaki drogowe nakazu – to wszystkie okrągłe, niebieskie znaki z białym symbolem. Nakazują podjęcie określonego zachowania lub sposobu jazdy.
Znaki drogowe informacyjne – to wszelkie białe symbole na niebieskim tle, występujące na prostokątnych znakach. Informują o rodzaju dróg lub znajdujących się w pobliżu obiektach.
Znaki drogowe kierunku i miejscowości – jak sama nazwa wskazuje – mówią o konkretnych miejscowościach na drodze. Mogą występować w różnych kolorach.
Znaki drogowe uzupełniające – to znaki przekazujące dodatkowe informacje na temat ruchu drogowego. Np. znakami uzupełniającymi są m.in. F–1 Przejście graniczne, F–4 Nazwa rzeki.

Polecamy produkty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium