Usługi ppoż. – napełnianie butli CO2

Butle gazowe wciąż można spotkać w wielu gospodarstwach domowych w naszym kraju. Są wykorzystywane do gotowania, głównie wody, na wsiach, ale też w miastach, w których nie ma gazociągu. To popularne rozwiązanie, ponieważ jest tańsze niż gotowanie na płycie elektrycznej. Wygląda na to, że w Polsce jeszcze długo popularne będzie korzystanie z butli gazowych, ponieważ nadal nie wszystkie obszary naszego kraju mają dostęp do gazociągu – zwyczajnie nie wszędzie jego budowa jest opłacalna. Dlatego butle gazowe CO2 stanowią świetną alternatywę. Warto też podkreślić, że gaz butlowy dobrze sprawdza się też przy takich okazjach, jak grill w plenerze. Często tradycyjny grill czy palenisko jest zastępowane właśnie grillem zasilanym przez gaz.

Butle gazowe – jak ich używać, żeby było bezpiecznie?

Tam, gdzie mamy do czynienia z gazem, trzeba zachować szczególną ostrożność. Butle gazowe są oczywiście solidne i wytrzymałe, ale mimo to należy uważać. Warto pamiętać np. o tym, że dużo ważą. Chwila nieuwagi wystarczy, żeby butla gazowa spadła na stopę i ją zmiażdżyła… Kolejna sprawa to wysokie ciśnienie gazu. Kiedy oderwie się zawór, butla w niekontrolowany sposób odleci, jak korek od szampana lub rakieta. Nie mówiąc już o tym, że zawartość butli z tlenem podsyca ogień, a gaz płynny i acetylen są łatwopalne i tworzą z powietrzem wybuchową mieszankę.

O tym, co znajduje się w butli gazowej, mówią nam kolory. W całej Europie obowiązuje ten sam sposób ich oznakowania – zasady wyznacza norma DIN EN 1089-3, która ujednoliciła kolorystykę butli gazowych. Mamy więc butle żółte (służące do transportu trujących i żrących gazów takich jak amoniak i dwutlenek siarki), czerwone (dla gazów łatwopalnych, np. wodór), niebieskie (gazy utleniające się, jak gaz rozśmieszający – podtlenek azotu) i zielone. Są jeszcze butle białe – przeznaczone do celów medycznych.

Jeśli zaś chodzi o butle zawierające dwutlenek węgla, to warto wiedzieć, że CO2 to jeden z najpopularniejszych gazów obecnych na naszej planecie, który odpowiada za wiele procesów biologicznych. Dwutlenek węgla wykorzystuje się np. jako czynnik chłodniczy, napęd do broni pneumatycznych czy do przyspieszania procesu zasychania zaprawy wapiennej. Z kolei dwutlenek węgla z butli używany jest w przemyśle spożywczym – przy rozlewniach napojów. Swoje zastosowanie znalazł też w branży… rozrywkowej. Gaz z butli sprawdza się na imprezach plenerowych w browarnictwie (do nalewania piwa z tzw. kegów).

Napełnianie butli CO2 – kompleksowa obsługa

Skoro butle gazowe wciąż cieszą się popularności, to oczywiste, że musiał się również rozwinąć rynek usług świadczących możliwość ich ponownego napełniania. Usług napełniania butli CO2 nie mogło zatem zabraknąć w naszej ofercie usług ppoż. Gwarantujemy, że nabijanie butli CO2 odbywa się przy zastosowaniu najwyższej jakości gazu. Wszyscy, zarówno zleceniodawcy jak i sprzedawcy, powinni zdawać sobie sprawę z tego, że od czystości gazu zależy, czy spełni on unijne normy.

Napełnianie butli CO2

Napełnianie butli CO2 Napełnianie butli CO2
Cena: 12,00 zł (netto: 9,76 zł )
szt.
zobacz więcej
Napełnianie butli CO2 Napełnianie butli CO2
Cena: 12,00 zł (netto: 9,76 zł )
szt.
zobacz więcej
Polecamy produkty
Napełnianie butli CO2
Napełnianie butli CO2
12,00 zł 9,76 zł
szt.
Napełnianie butli CO2
Napełnianie butli CO2
12,00 zł 9,76 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium