Promocje
Wodery STANDARD wodoochronne PROS PCV
Wodery STANDARD wodoochronne PROS PCV

159,00 zł

Cena regularna: 209,50 zł

Najniższa cena: 209,50 zł

129,27 zł

Cena regularna: 170,33 zł

Najniższa cena: 170,33 zł
szt.
PÓŁBUT ROBOCZY TOMAS STALCO
PÓŁBUT ROBOCZY TOMAS STALCO

119,00 zł

Cena regularna: 140,00 zł

Najniższa cena: 119,00 zł

96,75 zł

Cena regularna: 113,82 zł

Najniższa cena: 96,75 zł
szt.

Pozostałe art. PPOŻ

 SZAFKA NA DEFIBRYLATOR biała / czerwona 40x40x25 cm SZAFKA NA DEFIBRYLATOR biała / czerwona 40x40x25 cm
Producent: SUPRON3
Cena:

320,00 zł

Cena netto: 260,16 zł

zobacz więcej
Koc gaśniczy 120x180 ECST 100 z włókna szklanego Koc gaśniczy 120x180 ECST 100 z włókna szklanego
Producent: PABIANTEX
Cena:

107,00 zł

Cena netto: 86,99 zł

szt.
zobacz więcej
Szafka KASETKA na KLUCZ EWAKUACYJNY czerwona / biała Szafka KASETKA na KLUCZ EWAKUACYJNY czerwona / biała
Producent: SUPRON3
Cena:

35,99 zł

Cena netto: 29,26 zł

zobacz więcej
Tłumica gumowa ze stylem (kijem) teleskopowym Tłumica gumowa ze stylem (kijem) teleskopowym
Producent: MAŁY STRAŻAK
Cena:

225,00 zł

Cena netto: 182,93 zł

szt.
zobacz więcej

Koce gaśnicze - skuteczne w gaszeniu małego pożaru

Koce gaśnicze oraz gaśnice to rodzaj sprzętu przeciwpożarniczego, który każdy z nas powinien mieć w swoim mieszkaniu. Warto pomyśleć o ochronie domu przed pożarem i wyposażyć się w ten podstawowy sprzęt ppoż. zanim wydarzy się tragedia. Zwłaszcza, że koce gaśnicze świetnie nadają się do gaszenia niedużego pożaru, występującego w początkowej fazie w jednym miejscu, np. w kuchni od płonącego tłuszczu lub rozlanej benzyny w garażu. Zanim ogień się rozprzestrzeni i z odsieczą przyjedzie straż pożarna, we własnym zakresie możesz zdusić go w samym zarzewiu. Kocem można ugasić pożar, ale też wykorzystać jako cenne okrycie ochronne. Na rynku mamy też koce gaśnicze duże, które wykorzystuje się do gaszenia pożaru wybuchającego w laboratoriach czy zakładach przemysłowych. W porównaniu do innych urządzeń gaśniczych warto rozważyć zakup koca również ze względu na jego atrakcyjną cenę.

Koce gaśnicze: wady i zalety

Niewielki rozmiar koca może być jednocześnie jego plusem jak i minusem. Koc ma ograniczoną powierzchnię, więc zdusi jedynie niewielki pożar, np. taki, który z powodu drobnego niedopatrzenia wybuchnie podczas popołudniowego grilla. Można jednak użyć go wielokrotnie, więc inwestycja kilkudziesięciu złotych sprawdzi się w dłuższej perspektywie.

Koce gaśnicze - rodzaje

Wraz z rozwojem technologii na rynku zaczęło się pojawiać coraz więcej rodzajów koców gaśniczych. Te najbardziej typowe (i nieduże) szyje się z włókna szklanego lub kevlaru - jednego z najmocniejszych materiałów na świecie. Ich zaletą jest to, że ze względu na niewielkie gabaryty łatwo się je przechowuje. Nie zajmują miejsca i zawsze można mieć je pod ręką, np. w kuchennej szafce.

Po drugie, jeśli do tej pory nie masz jeszcze w domu gaśnicy, bo boisz się, że nie będziesz potrafił jej użyć, w przypadku koca ten kłopot znika. Koce gaśnicze są proste w użyciu i każdy z domowników, niezależnie od wieku, umiałby go użyć.

Na rynku mamy też duże koce gaśnicze, które wykorzystuje się do gaszenia pożarów wybuchających w laboratoriach czy zakładach przemysłowych.

Jak ugasić pożar kocem pożarniczym?

Choć niewielkich rozmiarów, koc gaśniczy może być naprawdę skuteczny. Świetnie sprawdzi się w temperaturze do 900°C, podduszając pożar, czyli blokując dopływ tlenu do palącego się przedmiotu lub materiału. Żeby zgasić palącą się rzecz, wystarczy nakryć nim miejsce, które się pali oraz mocno i precyzyjnie przycisnąć do podłoża. Ważne: walcząc z płomieniami pamiętaj, żeby zarzewie ognia przykryć od swojej strony. W ten sposób unikniesz poparzenia. Chroń również dłonie!

Polecamy produkty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium