Systemy zabezpieczeń ppoż.

Sposobów na ochronę budynku przed pożarem jest wiele. Jedno z podstawowych rozwiązań to wyposażenie obiektu w specjalne systemy zabezpieczeń ppoż., dzięki którym nie tylko bardzo szybko wykrywa się obecność ognia, ale też ogranicza się jego rozprzestrzenianie. Systemy zabezpieczeń ppoż. instaluje się w budynkach mieszkalnych czy obiektach użytku publicznego w dwóch celach. Po pierwsze mają zapewnić ochronę ludziom obecnym w budynku i wskazać im drogę ewakuacji, po drugie – zabezpieczyć mienie i inne dobra materialne będące na wyposażeniu obiektu

Jakie mamy systemy zabezpieczenia przeciwpożarowego?

Istnieją dwa typy zabezpieczeń ppoż.: czynne i bierne. Jeśli chodzi o ten drugi sposób, to mowa tu o różnego typu zabezpieczeniach drewna, stali czy systemów wentylacji. Są to np. impregnaty lub zaprawy ogniochronne, których zadaniem jest jak najdłużej opóźniać osiągnięcie temperatury krytycznej przez pożar. Krytycznej, czyli takiej, która prowadzi do naruszenia struktury budynku i rozpoczęcia procesu wydzielania się substancji łatwopalnych. Zabezpieczenia ppoż. bierne nie powstrzymają rozprzestrzeniania się ognia, ale mogą znacząco go spowolnić.

Jeśli zaś chodzi o zabezpieczenia czynne, ich celem jest powiadomienie o wybuchu pożaru oraz automatyczne rozpoczęcie gaszenie ognia. Kluczową rolę odgrywa tu sprawnie działający system oddymiania pomieszczenia, dzięki któremu – poprzez systemy wentylacyjne – można pozbyć się trującego dymu. Równie ważne jak systemy wentylacyjne, są systemy zabezpieczeń ppoż. wykrywające pożar w sposób natychmiastowy. Zaawansowany technologicznie system analizuje skład powietrza i uruchamia alarm, kiedy wykryje dym. Częścią systemu zabezpieczeń ppoż. są też systemy sygnalizacji pożarowej, które oddymiają pomieszczenie, gaszą ogień oraz informują o zagrożeniu osoby znajdujące się w środku.

Systemy zabezpieczeń ppoż. w sklepie Supon

System SSP (czyli system sygnalizacji pożarowej) obecny w ofercie naszego sklepu jest jednym z podstawowych systemów bezpieczeństwa pożarowego. Ma funkcję automatycznego wykrywania pożaru we wczesnej jego fazie (z podaniem miejsca zarzewia ognia), ogłaszania alarmu i transmisji sygnału alarmowego do SSP. Warto podkreślić, że tego typu systemy zabezpieczeń ppoż. można zainstalować bez szkód w konstrukcji budowli, czyli bez konieczności kucia bruzd instalacyjnych czy dużej ingerencji w wystrój pomieszczeń. System SSP może uruchomić systemy oddymiania, wentylację pożarową, zraszacze czy inne (stałe) gaszące.

Systemy zabezpieczeń PPOŻ

Techniczne systemy zabezpieczeń w zakresie PPOŻ (SSP) Techniczne systemy zabezpieczeń w zakresie PPOŻ (SSP)
Cena: 1 230,00 zł (netto: 1 000,00 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium