Producent
Cena
-
od
do
360,00 zł
Cena netto: 333,33 zł
21,40 zł
Cena netto: 19,81 zł
75,00 zł
Cena netto: 69,44 zł
349,00 zł
Cena netto: 323,15 zł
109,00 zł
Cena netto: 100,93 zł
31,50 zł
Cena netto: 29,17 zł
68,00 zł
Cena netto: 55,28 zł
260,00 zł
Cena netto: 211,38 zł
Dezynfekcja narzędzi – walcz z zarazkami skutecznie
Swoje narzędzia muszą dezynfekować lekarze, stomatolodzy, ale też fryzjerzy, kosmetyczki a nawet pracownicy warsztatów. Odkażanie przedmiotów, na których mogą znajdować się szkodliwe drobnoustroje, to rutynowe działanie, którego celem jest ochrona zdrowia klientów oraz pacjentów. Dezynfekcja narzędzi, podobnie jak właściwie zabezpieczenie dłoni lateksowymi rękawiczkami czy zasłanianie twarzy maseczką, to warunek konieczny do tego, żeby móc świadczyć pomoc/czy usługi na masową skalę.
Dezynfekcja narzędzi medycznych
Wiemy, że narzędzia medyczne nie są przedmiotami jednorazowego użytku. To zbyt drogie produkty, żeby jakikolwiek szpital, gabinet stomatologiczny czy np. studio tatuażu mogły sobie pozwolić na tego typu wydatki. Prawidłowa dezynfekcja narzędzi medycznych sprawia, że mogą być ponownie wykorzystane.
Co powoduje dezynfekcja narzędzi medycznych? Likwiduje szkodliwe bakterie, wirusy, grzyby, które osadzają się na powierzchni używanych przedmiotów. Celem dezynfekcji jest sprawienie, że dane narzędzie nie stanie się źródłem zakażenia i nie zagrozi życiu pacjentowi lub klientowi. Żeby dezynfekcja narzędzi była skuteczna, musi przejść przez kilka etapów.
Proces dezynfekcji zawsze należy zacząć od pozbycia się tkanek, które znalazły się na narzędziu. Czynność ta musi być niezwykle precyzyjna i wymaga uważności, ponieważ narzędzia chirurgiczne mają złożoną budowę, często posiadają zagłębienia, wcięcia czy rowki. Nic nie może zostać na przedmiocie przeznaczonym do dezynfekcji, ponieważ po umyciu, w dalszym kroku zostaną one poddawane działaniu wysokiej temperatury.
Dezynfekcja narzędzi fryzjerskich, kosmetycznych
O tym, w jaki sposób należy zachowywać czystość w salonach fryzjerskich, kosmetologicznych czy gabinetach medycyny estetycznej, ściśle mówią przepisy BHP. Jest tam wiele wytycznych, a jedne z nich dotyczą sposobu czyszczenia i odkażania narzędzi służących do pracy.
Najlepiej robić to specjalnymi preparatami (np. dostępnym w naszej ofercie płynem Alodes do dezynfekcji narzędzi fryzjerskich lub sprayem Delox do odkażania powierzchni), które w swoim składzie mają m.in. takie związki chemiczne, jak propan-2-ol czy etanol. To mieszanki służące do stworzenia roztworu, który następnie wlewa się do specjalnej wanny dezynfekującej, do której z kolei wkłada się narzędzia przeznaczone do odkażenia (żaden przedmiot nie może wystawać ponad powierzchnię płynu). Następnie zanurzone w płynie przyrządy należy przykryć pokrywą i zaczekać tak długo, jak mówi informacja na etykiecie produktu. Po tym czasie narzędzia się wyjmuje i płucze pod wodą. Teraz wystarczy tylko wysuszyć je na ligninie i przekazać do pakowania i sterylizacji.