System domofonowy – zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu

Domofony funkcjonują w naszej rzeczywistości od kilkunastu lat. Już na stałe wpisały się w konstrukcję domków jednorodzinnych czy jeszcze powszechniej – 12-piętrowych bloków z wielkiej płyty czy współczesnych apartamentowców w zamkniętych dzielnicach wielkich miast. System domofonowy dzisiaj to jednak zupełnie coś innego niż kiedyś. Zacznijmy jednak od tego, czym właściwie jest domofon, jak działa i po co go skonstruowano…

Domofon – co to takiego?

Krótko mówiąc – domofon to urządzenie elektroniczne służące do komunikacji na niewielkim dystansie. Instaluje się je w budynkach: przed wejściem głównym, na klatce schodowej, bramie. Jak wygląda? Typowy domofon zwykle ma postać albo kasety domofonowej, albo słuchawki (unifonu). Instaluje się go w jednym celu – ma zwiększyć bezpieczeństwo posesji i mieszkańców.

Systemy domofonowe – cyfrowe i nowoczesne

Obecnie klasyczne domofony instaluje się rzadziej. Coraz częściej zanim wejdziemy do budynku, napotykamy cyfrowe systemy domofonowe. To naturalne – postęp technologiczny sprawia, że każdego dnia pojawiają się rozwiązania lepsze od tych reklamowanych dzień wcześniej. System domofonowy – nowoczesny, innowacyjny, dopasowany designem do nowych czasów – jest tylko jednym z wielu na to przykładów.

Czym się charakteryzują dzisiejsze systemy domofonowe? Przede wszystkim w przeciwieństwie do starszych modeli umożliwiają obsługę kilku (a nawet kilkunastu) klatek schodowych, które zostały wyposażone we własne moduły wywołania (tzw. bramofony). Mają one automatyczny system przełączania, bez konieczności montowania dodatkowych przekaźnikowych urządzeń przełączających.

Każdy domofon, tak jak już zostało to powiedziane wcześniej, w swojej podstawowej wersji umożliwia połączenie między wejściem: bramą/furtką a budynkiem i otwarcie drzwi przyciskiem unifonu. Zaawansowana technologia powoduje jednak, że tych funkcji może być więcej (otwieranie drzwi po wprowadzeniu kodu, interkom czy opcja wideo). Standardowo do podłączenia domofonu używa się kabla YTDY. Warto jednak zadbać o to, żeby zostawić kilka żył w zapasie – właśnie pod kątem nowych udogodnień, które będzie można dodać w przyszłości.

Wideodomofony – od razu wiesz, kim jest Twój gość!

Instalując system domofonowy z opcją wideo, nie musisz zgadywać, kto stoi przed drzwiami. Można powiedzieć, że dzięki tej funkcji standard bezpieczeństwa Twojego domu znacząco wzrasta. Trudno znaleźć lepsze rozwiązanie umożliwiające natychmiastową identyfikację osób z zewnątrz. Wideodomofon to praktyczne rozwiązanie, a sam system domofonowy idealnie zapewnia kontrolę nad dostępem do twojej posesji (zwłaszcza w przypadku willi).

System domofonowy

System domofonowy i wideo domofonowy System domofonowy i wideo domofonowy
Cena: 870,00 zł (netto: 707,32 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium