Mydła – najważniejsza broń w walce z brudem

Efekty wywołane ogólnoświatową pandemią koronawirusa sprawiły, że jeszcze większą uwagę przywiązujemy do prawidłowej higieny. Niemal z każdej strony docierają do nas apele namawiające do prawidłowego i regularnego mycia rąk oraz dezynfekcji. Choć mamy już XXI. a z „mroków” średniowiecza wyszliśmy już kilkaset lat temu, okazuje się, że tego typu prośby nadal są aktualne. Środki czyszczące na czele z mydłem są naszą podstawową bronią w walce już nie tylko o estetykę, ale i zdrowie. Jak się okazuje, niepozorne mydło (oraz żele), najlepiej bez żadnych dodatków i wzmacniaczy, staje się jednym z najważniejszych produktów w domu.

Prawidłowa higiena rąk jest szczególnie ważna w takich miejscach jak: szpitale, restauracje czy puby (ogólnie miejsca zbiorowego żywienia), przedszkola. Dlaczego tak jest, chyba nie trzeba wyjaśniać. Dbanie o czystość – budynków, ale też swoją własną – pozwala przede wszystkim dbać o własne zdrowie. Tę kwestię regulują nawet specjalne przepisy prawa, które wręcz narzucają pewne standardy czystości dla każdej przestrzeni publicznej. To oczywiste, jeśli dane miejsce pracy, zakład czy firma, nie stosuje się do regulacji, potencjalnie może być miejscem przenoszenia się zarazków i chorób. Warto zatem pamiętać, że w dbaniu o higienę na szeroką skalę, należy sięgać tylko po przemysłowe (czyli mocniejsze niż domowe) środki czystości, takie jak np. mydło.

Mydło – jeden z najstarszych środków czyszczących

Co wiemy o mydle? Jest to jeden z najstarszych znanych nam środków do mycia, z którego Egipcjanie korzystali już ok. 2800 roku p.n.e. W jego skład wchodzą sole metali oraz wyższych kwasów tłuszczowych. Służy nam do mycia rąk czy ciała, ale też do prania ubrań. Mydło ma właściwości amfifilowe, co oznacza, że w wodzie tworzy emulsję, która ma właściwości pomagające w rozpuszczaniu tłuszczów.

Dlaczego środki czyszczące są tak skuteczne?

Żeby dany środek czyszczący, np. mydło, działał skutecznie, musi mieć określony skład, np. zawierać rozpuszczalniki lub wybielacz chloru.

Podstawowe środki czystości to:
środki do prania – proszki i płyny;
• wybielacze chemiczne;
• preparaty do mycia szkła – głównie płyny w opakowaniu z atomizerem;
• środki do czyszczenia przedmiotów metalowych;
• odkamieniacze i udrażniacze rur (różnego typu kwasy);
• preparaty do powierzchni wodoodpornych.

W Supon mamy do wyboru takie środki do higieny rąk, jak mydła w kostce i mydła w płynie. Bez trudu kupisz u nas popularne mydło szare Biały Jeleń, mydło w kostce Protex czy mydło w płynie Luksja. Mamy też mydło w płynie Palmolive oraz mydło w płynie Menuet.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl