Przeglądy i konserwacje gaśnic

Regularne przeglądy i konserwacje gaśnic (lub ich zaniedbywanie) mają bezpośredni wpływ na prawidłową ochronę przeciwpożarową budynku. Zasady konserwacji i legalizacji gaśnic i innych urządzeń przeciwpożarowych są ściśle określone przez polskie normy bezpieczeństwa. Gaśnice muszą przechodzić okresowe przeglądy techniczne i być poddawane czynnościom konserwacyjnym.

Co ile przegląd gaśnic powinien być wykonywany w budynkach?

Przepisy mówią, że nie mniej niż raz w roku i zgodnie z instrukcją producenta. To dość oczywisty nakaz z racji tego, że gaśnica stanowi podstawową „broń” w walce z ogniem, znajduje się w standardowym wyposażeniu budynku (lub samochodu) i to po nią w pierwszej kolejności sięgniemy w chwili zagrożenia. Musi mieć ważny termin przydatności, żeby skutecznie prowadzić akcję gaśnicza. Oczywiście, jeśli wcześniej gaśnica ulegnie uszkodzeniu, trzeba zgłosić się do oddziału Zakładu Ochrony Przeciwpożarowej.

Legalizacja gaśnic – czy jest obowiązkowa?

Tak, ściśle określa to Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów z dnia 7 czerwca 2010 roku (Dz.U.2010.109.719). Nakłada ono na właściciela lokalu obowiązek utrzymania gaśnicy w dobrym stanie technicznym i konserwowanie jej zgodnie z zaleceniami producenta. Przeglądy, konserwację i legalizację gaśnic w autoryzowanych punktach są konieczne nie tylko ze względu na obowiązek prawny. W ten sposób zarządca budynku zyskuje pewność, że gaśnice nie są uszkodzone i w razie zagrożenia będą sprawne. Chroni w ten sposób życie i zdrowie osób przebywających wewnątrz obiektu i należycie zabezpiecza znajdujące się w nim mienie.

Kto może wykonywać przeglądy gaśnic?

Oczywiście przegląd gaśnic powinien zostać przeprowadzony w autoryzowanych Zakładach Ochrony Przeciwpożarowej przez wykwalifikowanego pracownika. Osobę, która posiada uprawnienia (w postaci dokumentu), ekspercką wiedzę oraz sprzęt, którym może dokonać diagnostyki i przeprowadzić testy. Dlatego jeśli interesuje Cię przegląd gaśnic, napisz lub zadzwoń do nas (uslugi@supon.wroc.pl, tel. komórkowy +48 607 164 564). Pomożemy.

Co sprawdza się w procesie legalizacji? Przede wszystkim:

• termin ważności gaśnicy;
• sprawność gaśnicy;
• zawartość środka gaśniczego;
• czy są jakiekolwiek uszkodzenia plomby, dyszy oraz całego sprzętu.

Po zakończeniu przeglądu klient dostaje dokumenty potwierdzające sprawność gaśnicy. Jest to protokół z okresowego przeglądu gaśnicy oraz informują o następnym terminie przeglądu.

Przeglądy i konserwacje gaśnic

Przeglądy i konserwacje gaśnic Przeglądy i konserwacje gaśnic
Cena: 12,00 zł (netto: 9,76 zł )
szt.
zobacz więcej
Polecamy produkty
Przeglądy i konserwacje gaśnic
Przeglądy i konserwacje gaśnic
12,00 zł 9,76 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium