Oznakowanie ppoż. – znaki ppoż. i BHP w budynkach

Oprócz sprzedaży artykułów BHP i sprzętu przeciwpożarowego zajmujemy się również usługami doradczymi związanymi z prawidłowym znakowaniem obiektów w znaki ewakuacyjne, informacyjne i ostrzegawcze. Nasi eksperci udzielą Ci profesjonalnych instrukcji, jak przygotować budynek zgodnie z wytycznymi ministerialnego rozporządzenia w sprawie właściwej ochrony przeciwpożarowej budynków. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami (nr tel. 607 164 564) albo napiszesz na adres uslugi@supon.wroc.pl, a przedstawimy Ci pełną ofertę usługi ppoż., jaką jest oznakowanie ppoż. Możesz mieć pewność, że nasi specjaliści pomogą w prawidłowym rozmieszczeniu znaków ewakuacyjnych.

Oznakowanie ppoż. – zakres usługi ppoż.

Można powiedzieć, że zajmujemy się znakowaniem wszystkich budynków, które tego wymagają. Zaczynając od szkół i przedszkoli, przez baseny, obiekty biurowe, szpitale, a na urzędach publicznych kończąc. Jesteśmy profesjonalistami – zawsze pracujemy na bazie planów i korzystamy z map. To one są dla nas wyznacznikiem tego, gdzie i jakie znaki powinny zostać powieszone. Wyznaczamy optymalne trasy ewakuacji oraz wskazujemy, gdzie należy rozmieścić sprzęt ppoż. (m.in. gaśnice). Zdajemy sobie sprawę, że w obliczu zagrożenia, zanim jeszcze pojawi się straż pożarna, to właśnie znaki informacyjne oraz znaki ewakuacyjne mogą zadecydować o powodzeniu ewakuacji i akcji ratunkowej. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu, dlatego swoją pracę wykonujemy odpowiedzialnie.

Jakie elementy/obiekty powinny zostać oznakowane? Przepisy prawa mówią, że znaki muszą:

• być zainstalowane w widocznym miejscu i zawierać wykaz telefonów alarmowych oraz instrukcje ppoż. oraz instrukcję postępowania na wypadek wybuchu pożaru;
• wskazywać drogi ewakuacyjne oraz pomieszczenia, w których wymagane są co najmniej dwa wyjścia ewakuacyjne;
• informować, gdzie znajdują się urządzenia przeciwpożarowe;
• wskazywać lokalizację przeciwpożarowych wyłączników prądu, głównych zaworów gazu oraz materiałów niebezpiecznych pożarowo;
• oznaczać pomieszczenia, w których znajdują się materiały niebezpieczne pożarowo.

Jakiego typu oznakowanie ppoż.  może znaleźć się w budynku?

• oznakowanie ewakuacyjne;
• oznakowanie ochrony ppoż.;
• oznakowanie ochrony i higieny pracy;
• instrukcje pożarowe, BHP;
• inne znaki specjalistyczne.

Zalecamy regularne przeglądy oznakowania ppoż. Nie narzuca tego żaden przepis, ale zawsze warto mieć pod kontrolą każdy element wchodzący w skład właściwej ochrony przeciwpożarowej. Wiemy, że raz powieszony znak nie musi wisieć w danym miejscu zawsze. Czasem zwykły ludzki błąd może sprawić, że odpadnie. Lepiej nie ryzykować, że w razie pożaru nie będzie go na swoim miejscu.

Oznakowanie

Oznakowanie ewakuacyjne, informacyjne i ostrzegawcze Oznakowanie ewakuacyjne, informacyjne i ostrzegawcze
Cena: 24,78 zł (netto: 20,15 zł )
szt.
zobacz więcej
Polecamy produkty
Oznakowanie ewakuacyjne, informacyjne i ostrzegawcze
Oznakowanie ewakuacyjne, informacyjne i ostrzegawcze
24,78 zł 20,15 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium