Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Szafki gazowe w kolorze żółtym: szeroki wybór

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie: co to jest szafka gazowa i do czego służy? Szafki gazowe (lub skrzynki gazowe) montuje się przede wszystkim w celach bezpieczeństwa (i zgodnie z obowiązującymi normami), chcąc ukryć różnego typu kable bądź przyłącza. Najczęściej mowa tu o skrzynkach na gazomierze i liczniki do gazu - do montażu zewnętrznego lub wewnętrznego.

W ofercie naszego sklepu znajduje się szafka gazowa żółta. Na rynku dostępne są jednak szafki w innych kolorach (np. białym). Dzięki temu szafka gazowa jest nie tylko praktyczna, ale też estetyczna. Choć to może zaskakiwać, nawet tak użyteczny i na pierwszy rzut oka mało dekoracyjny przedmiot jak szafka czy skrzynka gazowa, może wyglądać naprawdę stylowo na elewacji budynku.

Szafka gazowa mała, szafka gazowa duża - duży wybór

W zależności od skali przedsięwzięcia mogą być potrzebne szafki o różnej wielkości. Dlatego przed zakupem warto dokładnie sprawdzić, jaki wymiar jest Ci potrzebny. Szukasz szafki gazowej na dwa gazomierze czy może trzy? W naszej ofercie szafek gazowych znajdziesz aż 15 modeli szafek, które w podstawowej wersji sprzedajemy bez pleców i bez spodu. Zawsze jednak, na specjalne życzenie klienta, jest opcja wykonania szafki z plecami i spodem. Każda skrzynka, jaka znalazła się na liście naszych produktów, wykonywana jest z blachy stalowej czarnej. Warto jednak wiedzieć, że szafka gazowa może być też plastikowa. Na rynku pojawiają się też szafki ozdobne, z laminatami.

Szafka gazowa - materiał

Wspomnieliśmy już, że nasze szafki wykonane są ze stali, lecz co najważniejsze, spełniają kluczowe warunki techniczne wymagane przez Polską Spółkę Gazownictwa. Oznacza to, że wyprodukowano je z materiałów najwyższej jakości, odpornych na zapalenie i z samogasnącego tworzywa sztucznego. Nasze szafki gazowe wyróżniają się dużą wytrzymałością i są odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych czy agresywnych środków chemicznych. Idąc dalej, szafki gazowe powinny być pokryte żywicą ochronną, która to właśnie zapewnia szafce wysoką odporność na warunki atmosferyczne (mowa tutaj o zakresie temperatur: -30°C do +60°C), a także na promieniowanie ultrafioletowe (UV). Dzięki żywicy szafka gazowa nie wymaga również konserwacji. Przepisy dopuszczają wykonanie szafki gazowej z innych materiałów pod warunkiem, że spełnia wytyczne i nie wymaga lakierowania. Ważne: szafka gazowa musi mieć też odpowiednią wentylację.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium