Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Hydranty wewnętrzne: funkcjonalne, użyteczne i dostosowane do przepisów prawa

Hydrant (czyli wąż z prądownicą) to urządzenie umieszczone na wewnętrznej sieci wodociągowej. Służy do poboru wody, dzięki któremu łatwiej gasi się pożary z grupy A. Hydranty dobrze sprawdzają się w sytuacji, kiedy pożar trzeba gasić z większej odległości, niż pozwala na to urządzenie gaśnicze. Podłącza się go do zaworu, do którego dopływa woda, pod odpowiednio wysokim ciśnieniem.

Kiedy należy stosować hydranty wewnętrzne, ściśle określa rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków. Hydranty wewnętrzne, podobnie jak gaśnice, zalicza się do podstawowego sprzętu ochrony przeciwpożarowej, dlatego miejsca, gdzie należy je zainstalować, wyznaczają konkretne przepisy prawa.

Hydranty wewnętrzne są ważnymi elementami sprzętu ppoż., dlatego regularnie (minimum raz do roku) należy poddawać je okresowym przeglądom technicznym. Tylko tak będziemy mieć pewność, że nie zawiodą w krytycznym momencie.

Hydranty wewnętrzne w sklepie Supon

W ofercie naszego sklepu mamy tylko sprzęt ppoż., który spełnia regulacje wydane przez Unię Europejską oraz wytyczne polskiego prawa. Nasze hydranty wewnętrzne są zatem zgodne z obowiązującymi normami, ale też funkcjonalne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. U nas można od razu kupić hydrant z wężem, co na pewno sprawdzi się w przypadku dużych instytucji takich jak szkoła, bank lub galeria handlowa.

W Supon mamy hydranty wewnętrzne w dwóch kolorach: czerwonym oraz białym. W zależności od potrzeb: do zawieszenia lub wnękowe. Do wyboru hydranty typu: FI 25, FI 52 oraz 33. Różnią się średnicą, której wielkość przekłada się na ich wydajność. O tym, jaki model hydrantu należy wybrać, decyduje jego przeznaczenie.

Hydranty wewnętrzne: zastosowanie

Mamy hydranty o różnych średnicach - to kluczowy parametr, który decyduje o tym, gdzie dany hydrant powinien się znaleźć. Hydranty typu 25 montuje się w budynkach zaliczanych pod względem pożarowym do kategorii zagrożenia ludzi (czyli ZL) i umieszcza się w takich obiektach, jak: biura, szkoły, szpitale, dyskoteki; hydranty typu 33 – stosuje się w garażach; natomiast hydranty 52 do budynków przemysłowo-magazynowych (PM).

Powyższe rozróżnienie jest ściśle powiązane z rodzajem pożaru, z jakim mamy do czynienia. I tak hydranty 25 są łatwe w obsłudze, dlatego umieszcza się je tam, gdzie pożary rozwijają się relatywnie długo, ale są szybko wykrywane. Jeśli chodzi o garaż i hydrant 33, zwykle dochodzi tu do pożarów intensywnych, na ograniczonej powierzchni.

Z kolei w magazynach czy obiektach przemysłowych wykrycie pożaru często bywa trudne, z drugiej strony zagrożenie może być ogromne z powodu znajdujących się w budynku materiałów palnych. Tutaj pożar zwykle jest intensywny, a poziom trudności w ugaszeniu go duży choćby ze względu na wysokość obiektu.

Wybierz solidny hydrant od sklepu Supon specjalizującego się w sprzedaży sprzętu ppoż. i artykułów BHP najwyższej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium