Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Gaśnice wodne mgłowe - jedyna gaśnica, która ugasi płonącą odzież

Gaśnice wodne mgłowe przeznaczone są do gaszenia pożarów takich obiektów jak: dom jednorodzinny, mieszkanie w bloku czy duży budynek biurowy. Jednym słowem miejsc, w których na co dzień mogą przebywać ludzie. Oznacza to, że gaśnica wodna mgłowa gasi pożary z grup AF (“a” - to pożary ciał stałych np. drewno, słoma, papier, węgiel oraz “f” - pożary produktów żywnościowych takich jak oleje i tłuszcze).

Gaśnice wodne (wodno-mgłowe) zastosowanie

Ich największą zaletą jest fakt, że to jedyny rodzaj gaśnicy, którym można gasić odzież palącą się na człowieku. Warto mieć ją również w biurze, gdzie zniszczeniu mogą ulec ważne dokumenty lub urządzenia elektryczne. Na pewno świetnie sprawdzi się też w domu dzięki możliwości gaszenia tkanin oraz np. niekontrolowanego zapłonu tłuszczu na patelni.
Warto wiedzieć, że gaśnice wodne (wodno-mgłowe) mogą gasić sprzęt elektryczny, który znajduje się pod napięciem do 1 kV. Taką gaśnicą skutecznie zgasimy więc pożar piekarnika elektrycznego czy mikrofalówki.

Zalety gaśnic wodnych

• dużą zaletą gaśnic wodnych, którą na pewno docenią ci, którzy szczególnie dbają o czystość i porządek w domu, jest to, że po użyciu nie niszczą gaszonych przedmiotów i nie powodują dodatkowych szkód wywołanych pożarem. Jedyny widoczny ślad to mokra plama;
• są ekologiczne – środkiem gaśniczym jest zatomizowana woda zdemineralizowana;
• możliwość przerwania gaszenia na kilka chwil;
• łatwe w użyciu, nie ma efektu “odrzutu”.

Jak działają gaśnice wodno-mgłowe?

Jak sama nazwa wskazuje, środkiem gaśniczym używanym w tym rodzaju gaśnic jest mgła wodna. Ze względu na unikatową technologię wytwarzania mgły wodnej, użycie gaśnicy wodnej pozwala wyraźnie zminimalizować szkody powstałe w wyniku gaszenia pożaru. Działanie mgły wodnej podczas pożaru polega na chłodzeniu gorących gazów oraz wypieraniu tlenu z miejsca pożaru. W specjalnych głowicach dochodzi do atomizacji cieczy. Dzięki temu rozproszona ciecz ma dużo większą powierzchnię kontaktu z otoczeniem, a tym samym większą powierzchnię parowania. Krople mają rozmiar rzędu 25 mikronów, dlatego do gaszenia pożaru wykorzystuje się 100% środka gaśniczego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium