Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Alkomaty, alkotesty – bezpieczeństwo przede wszystkim

Każdy odpowiedzialny i dorosły kierowca wie, że po spożyciu alkoholu nie prowadzi się samochodu. Nie robi się tego nawet po upływie kilkunastu godzin od momentu wypicia ostatniego kieliszka czy lampki wina, jeśli nie ma się pewności, że w naszym organizmie nie ma już śladu alkoholu. Jak zdobyć tę pewność? Najlepiej korzystając z alkomatu albo alkotestu.

Alkomaty czy alkotesty? Co wybrać?

Na rynku mamy wiele alkomatów, które kuszą nas atrakcyjną ceną. Czy są jednak skuteczne? Niekoniecznie. Dlatego lepiej zainwestować w alkomat profesjonalny lub postawić na bardziej dokładne alkotesty.

Alkotesty składają się z woreczka z zaworem (który chroni użytkownika przed zatruciem substancją wydobywającą się tubki) oraz testera, który wypełniony jest reagentem chemicznym zmieniającym kolor po kontakcie z alkoholem. O tym, jaki pojawi się kolor i jak intensywny będzie, decyduje ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Warto wiedzieć, że za pomocą alkotestu nie da się podać dokładnej liczby promili. Jeśli jednak chcesz jedynie sprawdzić, czy wciąż odczuwasz skutki spożycia, są wystarczająco dobre. Zmiana koloru to sygnał, że jeszcze nie należy wsiadać za kierownicę.

W przypadku alkomatów pomiary są dużo bardziej precyzyjne. Wynika to z tego, że alkomaty są urządzeniami o wiele bardziej skomplikowanymi od alkotestów. Możesz je kupić w trzech podstawowych wersjach: półprzewodnikowe, elektrochemiczne, spektrofotometryczne (pod względem rodzaju sensora). Najbardziej skuteczny model alkomatu to alkomat elektrochemiczny, które charakteryzuje się wysoką wiarygodnością pomiarów, pokazując jednocześnie bardzo precyzyjne stężenie. Właśnie ten model alkomatu często wykorzystuje policja w trakcie kontroli drogowych. Lepszej rekomendacji chyba nie trzeba szukać?

Kup alkomat. Bądź bezpieczny na drodze

Kto powinien zainwestować w zakup alkomatu lub alkotestu? Nie ma na to jednej odpowiedzi. Jeśli wybierasz się na wesele i wiesz, że na następny dzień to Ty prowadzisz, upewnij się, że masz w bagażniku alkomat. W ten sposób z czystym sumieniem i bez niepotrzebnego ryzyka wrócisz do domu. A może jesteś z zawodu przedstawicielem handlowym i pięć dni w tygodniu spędzasz za kółkiem? Kup alkomat lub alkotest.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium